Biber Salçası Nasıl Yapılır?Nasıl Saklanır?

Biber Salçası Nasıl Yapılır?Nasıl Saklanır?

Yazar: onur Okunma Sayısı: 2135

Hatay Biber Salçası yapımı için Temmuz Sonu beklenir çünkü en iyi biberlerin çıktığı zamandır.Ayrıca Fiyat olarak uygundur. Genelde Büyük etli biberler yetiştirilir.Biber salçası tarifi vermeden önce sizin hangi yöntemle yapacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. İlk olarak ve bizce en iyi biber salçası olan Güneşte Kurutma Biber Salçası Tarifi ile başlayalım:

Devamı..!

Zeytin Salatası Tarifi

Zeytin Salatası Tarifi

Yazar: onur Okunma Sayısı: 1450

Bu bölgede yetiştirilen kaliteli zeytinleri ile kahvaltı sofralarımızda başköşeyi kimseye kaptırmadığı gibi, keyifli anlarımızda sofralarımızda meze ve salatalarımıza da lezzet katmaya devam etmektedir. Siz de Antakya yöresinden Zeytin Mezesi Tarifi ile sofralarınıza tat katabilirsiniz.

Devamı..!

Kireçte Kabak Tatlısı Tarifi

Kireçte Kabak Tatlısı Tarifi

Yazar: onur Okunma Sayısı: 24897

Antakya Usulü olan Kireçte Kabak Tatlısı tarifini uygulayarak pişirmeye ne dersiniz? Kireçte kabak tatlısının özelliği kabaklarının dışının sert içinin yumuşak olması ve kabakların dağılmadan pişmesidir.

Devamı..!

Hatay Yöresi Kaytaz Böreği Tarifi

Hatay Yöresi Kaytaz Böreği Tarifi

Yazar: onur Okunma Sayısı: 3408

Kaytaz böreğinin bir hamuru ve bir de içi olmak üzere 2 ayrı malzeme listesi bulunmaktadır. Bu malzeme listesi her bayanın mutfağında rahatlıkla bulabileceği ya da marketten kolayca satın alabileceği ürünlerdir.

Devamı..!

Lezzetli Künefe Nasıl Yapılır

Lezzetli Künefe Nasıl Yapılır

Yazar: onur Okunma Sayısı: 2410

Hatay Mutfağı Künefe Tarifi içerisinde bulunan peynir özel olarak seçilmelidir. Peynir sırf bu tatlı için hazırlanır ve içerisinde sünmesi gerekir.

Devamı..!

Hatay Usulü Külçe  Böreği

Hatay Usulü Külçe Böreği

Yazar: onur Okunma Sayısı: 8142

Hatay külçe böreği tarifi ise bu güzel böreğin tadına bir kez bakanların, tarif listelerinde hemen yerini alıyor.

Devamı..!

Antakya Usulu Biberli Ekmek Tarifi

Antakya Usulu Biberli Ekmek Tarifi

Yazar: onur Okunma Sayısı: 2464

Hatay yöresi hem yemekler hem tatlılar hem de çeşitli aperatifleriyle oldukça lezzetli birçok şeye sahiptir. Sabah kahvaltısında çok fazla tüketilen biberli ekmek insanları kendisine hayran bırakan bir besindir. Hatay’daki kadınların tandırlarda kendi elleriyle pişirdikleri bu ekmek enfes bir tada sahiptir. Şehirde yaşayanlar içinde fırınlar yeterlidir. Bu kadar sevilen bu besinin biberli ekmek tarifi şu şekildedir.

Devamı..!

Bergamut (Kebbet) Reçeli Tarifi

Bergamut (Kebbet) Reçeli Tarifi

Yazar: onur Okunma Sayısı: 2378

Bergamot, doğu akdeniz de özelliklede Hatay’da yetişmesiyle ünlü eşsiz kokuya ve tada sahip turunçgillerden biridir. Genellikle çaylarda aroma olarak kullanılan ve Hatay’da kebbet adı verilen bergamot en çok da reçel olarak yöresel halk tarafından bilinmektedir.

Devamı..!

Ayva Reçeli Tarifi

Ayva Reçeli Tarifi

Yazar: onur Okunma Sayısı: 1215

Ayva reçelini tatmayanlar var mı içinizde? Pratik bir şekilde yapılabilen ayva tatlısı ayva mevsiminde sıklıkla yapılan tatlılardan biridir. Yapımının basit olmasının yanı sıra lezzetinin ağızlarda tat bırakması bu tatlının nasıl yapıldığını merak eden birçok kişiyi de beraberinde getirmektedir.

Devamı..!

Çökelekli Ispanaklı Börek Tarifi

Çökelekli Ispanaklı Börek Tarifi

Yazar: onur Okunma Sayısı: 2137

Ülkenin her yerinde çok farklı lezzetler ve yöresel yemekler bulunmaktadır. Yöresel ismiyle anılmalarında asıl amaç o yemeğin bölgede bolca yetişen ürünlerden yapılıyor oluşudur. Genel olarak seçilen besinlerin de bu yönde gelişiyor oluşu damak tadı denen farkı ortaya çıkarır. Damak tadı yakın şehirlerle birebir olmasa da uyuşma gösterirken uzak mesafelerde çok değişim yaşanır.

Devamı..!

1 den 10 e 10 (1 sayfa) ürün gösteriliyor